واتس آپ کلینیک

بهترین مرکز ترک اعتیاد تهران

اولین گام پس از تصمیم برای ترک اعتیاد، پیدا کردن بهترین مرکز ترک اعتیاد در شهر محل سکونت فرد است. برای مثال اگر ساکن تهران هستید، باید بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران را شناسایی کرده و برای مشاوره و انتخاب روش درمان مناسب با توجه به شرایط جسمانی و روانشناختی‌تان به متخصصان این مراکز مراجعه کنید.

شاید به دلیل دیدگاه بدی که در مورد اعتیاد وجود دارد، ترک اعتیاد در منزل آسان‌ترین روش درمان به نظر برسد، ولی اقدام برای ترک تحت نظر پزشک متخصص اعتیاد، مخصوصا در اولین مرحله یعنی مرحله‌ی سم‌زدایی بسیار ضروری است. به دلیل این‌که اگر مرحله‌ی سم‌زدایی در منزل انجام شود، علاوه بر خطرات جسمانی که برای بیمار وجود دارد، احتمال مصرف مجدد یا لغزش پس از درمان را افزایش می‌دهد ولی در کلینیک‌های ترک اعتیاد مانند کلینیک تخصصی ترک اعتیاد روزمهر به دلیل کادر درمان متخصص و مجرب و پیگیری پس از درمان توسط روانپزشک و روانشناس، مسیر ترک قطعی برای بیماران هموارتر می‌شود.

امروزه به دلیل افزایش میزان مصرف مواد مخدر و کاهش سن اعتیاد در کشور و مخصوصا در تهران، مراکز بسیاری برای درمان و ترک اعتیاد آغاز به کار کرده‌اند، ولی مشکل این است که برخی از این مراکز به دلیل عدم استفاده از استاندارد های لازم و متخصصان مجرب، نه تنها کمکی به بهبود بیماری مراجعه‌کنندگان نکرده‌اند، بلکه باعث ایجاد وابستگی افراد به سایر مخدرها مانند متادون و بوپرنورفین یا همان ب۲ شده‌اند و فرد باید برای ترک این مواد جایگزین به کلینیک‌‌های تخصصی ترک اعتیاد مراجعه کند. کلینیک‌‌ تخصصی ترک اعتیاد روزمهر به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد تهران دارای مجوز درمان بستری سوء‌مصرف مواد از وزارت بهداشت و درمان است و در این مرکز خدمات درمان وابستگی و ترک اعتیاد با بالاترین امکانات رفاهی و خدمات هتلینگ به صورت اختصاصی برای هر فرد با توجه به شرایط جسمانی و روانشناختی، مالی و خانوادگی ارائه می‌شود.

مرکز ترک اعتیاد

مرکز ترک اعتیاد

در انتخاب بهترین مرکز ترک اعتیاد تهران باید به چه ویژگی‌هایی توجه کنیم؟

همان‌طور که گفتیم‌، زمانی که فرد تصمیم به ترک اعتیاد می‌گیرد، اولین و مهم‌ترین مرحله یافتن بهترین کلینیک ترک اعتیاد در تهران و سایر شهرهای محل سکونت بیمار است. برای انتخاب بهترین مرکز ترک اعتیاد لازم است در ابتدا بررسی کنید که مرکز مورد نظر شما معتبر و علمی باشد‌، یعنی مجوزهای لازم را از سازمان‌های مربوط در کشور اخذ کرده باشد. هم مجوزهای مربوط به فعالیت قانونی در کسب‌وکار مورد نظر و هم مجوزهای مربوط به تایید صلاحیت پزشکی. به علاوه لازم است تمامی متخصصان و کارکنان این مراکز شامل پزشکان، روانپزشکان، روانشناسان، پرستاران و حتی خدمه هم دارای مجوزهای پزشکی و بهداشتی مربوط باشند. نکته‌ی مهم در این مرحله بررسی تمدید مدت مجوزها است، چون معمولا مجوزها دارای مدت محدود هستند و به صورت دوره‌ای و پس از بررسی در بازه‌های زمانی مشخص مورد تمدید قرار می‌گیرند.

به طور ویژه مجوز درمان بستری را در این مراکز بررسی کنید، به دلیل این‌که یکی از تفاوت‌های مراکز تخصصی و معتبر ترک اعتیاد با کمپ‌ها و مراکز سرپایی داشتن مجوز بستری است و مرکزی که فاقد این مجوز باشد، اجازه‌ی انجام درمان سم‌زدایی و هر نوع روش‌ درمان اعتیاد که در آن بستری بیمار ضرورت داشته باشد را ندارد.

ترک اعتیاد

ترک اعتیاد

در مرحله‌ی بعد لازم است اطلاعاتی در مورد روش‌های درمان این مراکز کسب کنید و مطمئن شوید که از جدیدترین  مناسب‌ترین روش‌های ترک اعتیاد برای درمان بیماران سوء مصرف مواد مخدر استفاده می‌کنند. با توجه به این‌که در هر فرد شرایط جسمانی، روانشناختی، مالی، نوع مصرف و میزان و مدت مصرف متفاوت است، لازم است در ابتدا در فرایند مشاوره دلیل ابتلا به اعتیاد، دلایل ترک‌های ناموفق قبلی (در صورت وجود) و بهترین برنامه و روش ترک اعتیاد برای هر شخص به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گیرد. دوره زمانی ترک اعتیاد نیز اهمیت بسیاری دارد که باید با توجه به تشخیص پزشک متخصص مشخص شود. معمولا افراد ترجیح می‌دهند در سریع‌ترین زمان ممکن درمان را به پایان برسانند. اما طول درمان، دقیقا مثل شیوه‌ی مناسب درمان در افراد مختلف متفاوت است. به طور کلی متخصصین توصیه کرده‌اند که هر چه بیمار بیشتر در مراکز ترک اعتیاد بماند، درمانی مؤثرتر و ماندگارتر خواهد داشت. طول درمان ایده‌آل حداقل نود روز است و بهترین مرکز ترک اعتیاد مرکزی است که مدت زمان درمان را هم مانند روش درمان در مرحله‌ی مشاوره و ارزیابی مراجعه‌کننده مشخص می‌کند. درمان سم‌زدایی که اولین مرحله از فرایند درمان اعتیاد است هم باید به صورت درست و اصولی انجام گیرد. سم زدایی بدن از اعتیاد با حذف مواد مضر در بدن همراه است که می‌تواند نقش مهمی در رسیدن فرد به سلامتی داشته باشد. بنابراین لازم است با روش استاندارد و بدون عوارض و وابستگی صورت گیرد تا ترک قطعی و بدون بازگشت حاصل گردد. روش ایمپلنت نالتروکسان که پس از سم‌زدایی قابل انجام است، از جدیدترین روش‌های درمان اعتیاد است که توسط سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA)  تایید شده و با از بین بردن وسوسه مصرف، بهترین روش ترک اعتیاد برای جلوگیری از بازگشت و لغزش بیمار است. کلینیک تخصصی ترک اعتیاد روزمهر تنها ارائه دهنده خدمات تخصصی ترک اعتیاد است که در آن روش ایمپلنت نالتروکسان، توسط جراح متخصص انجام می‌گردد.

در مرحله‌ی بعد لازم است اطلاعاتی در مورد روش‌های درمان این مراکز کسب کنید و مطمئن شوید که از جدیدترین و مناسب‌ترین روش‌های ترک اعتیاد برای درمان بیماران مبتلا به سوء مصرف مواد مخدر استفاده می‌کنند. با توجه به این‌که در هر فرد شرایط جسمانی، روانشناختی، مالی، نوع مصرف و میزان و مدت مصرف متفاوت است، لازم است در ابتدا در فرایند مشاوره دلیل ابتلا به اعتیاد، دلایل ترک‌های ناموفق قبلی (در صورت وجود) و بهترین برنامه و روش ترک اعتیاد برای هر شخص به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گیرد. دوره زمانی ترک اعتیاد نیز اهمیت بسیاری دارد که باید با توجه به تشخیص پزشک متخصص مشخص شود. معمولا افراد ترجیح می‌دهند در سریع‌ترین زمان ممکن درمان را به پایان برسانند. اما طول درمان، دقیقا مثل شیوه‌ی مناسب درمان در افراد مختلف متفاوت است. به طور کلی متخصصین توصیه کرده‌اند که هر چه بیمار بیشتر در مراکز ترک اعتیاد بماند، درمانی مؤثرتر و ماندگارتر خواهد داشت. طول درمان ایده‌آل حداقل نود روز است و بهترین مرکز ترک اعتیاد مرکزی است که مدت زمان درمان را هم مانند روش درمان در مرحله‌ی مشاوره و ارزیابی مراجعه‌کننده مشخص می‌کند. درمان سم‌زدایی که اولین مرحله از فرایند درمان اعتیاد است هم باید به صورت درست و اصولی انجام گیرد. سم زدایی بدن از اعتیاد با حذف مواد مضر در بدن همراه است که می‌تواند نقش مهمی در رسیدن فرد به سلامتی داشته باشد. بنابراین لازم است با روش استاندارد و بدون عوارض و وابستگی صورت گیرد تا ترک قطعی و بدون بازگشت حاصل گردد. روش ایمپلنت نالتروکسان که پس از سم‌زدایی قابل انجام است، از جدیدترین روش‌های درمان اعتیاد است که توسط سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA)  تایید شده و با از بین بردن وسوسه مصرف، بهترین روش ترک اعتیاد برای جلوگیری از بازگشت و لغزش بیمار است. کلینیک تخصصی ترک اعتیاد روزمهر تنها ارائه دهنده خدمات تخصصی ترک اعتیاد است که در آن روش ایمپلنت نالتروکسان، توسط جراح متخصص انجام می‌گردد.

سایر مواردی که لازم است در یافتن و انتخاب بهترین مرکز ترک اعتیاد به آن‌ها توجه کنید شامل نوع خدمات و امکانات رفاهی و امکانات هتلینگ است. چرا که لازم است بیمار در زمان بستری و درمان در محیطی آرام، امن و راحت حضور داشته باشد تا از تاثیرات منفی و عوامل محرک بیرونی دور باشد. در فرایند درمان، از نظر جسمانی و روان‌شناختی تحت نظر پزشک متخصص باشد و از خدمات روانپزشکی و روانشناسی برخوردار گردد. چون در فرایند درمان اعتیاد لازم است جنبه های روانی و اختلالات روان‌شناختی فرد نیز مورد توجه قرار گیرد. کلینیک تخصصی روزمهر بهترین خدمات هتلینگ، رفاهی و درمانی را ویژه خانم‌ها و آقایان، در سطح بالا به صورت شبانه‌روزی و در اتاق‌های اختصاصی ارائه می‌دهد.

 

کادر درمانی مراکز ترک اعتیاد اعم از پزشکان، روانشناسان و روانپزشکان باید شامل افراد متخصص و دارای تجربه طولانی در درمان اعتیاد باشد. در کلینیک تخصصی روزمهر روانشناس و روانپزشک متخصص ترک اعتیاد، پزشک متخصص قلب، متخصصین نورولوژی، مسمومیت، داخلی و بیهوشی به صورت شبانه‌روزی حضور دارند. هم‌چنین خدمات گروه‌درمانی و خانواده‌درمانی به صورت هفتگی و ماهانه ارائه می‌گردد تا فرایند پیگیری و مراقبت پس از درمان بیمار نیز به صورت کامل انجام شود و اعضای خانواده فرد بیمار هم در فرایند درمان مشارکت داده شوند. این امر به دلیل اهمیت بالای مراقبت پس از درمان و لزوم درمان مشکلات و اختلالات روانشناختی  و عوارض ناشی از اعتیاد بر سیستم عصبی و مغزی بیمار است. در صورت عدم درمان این اختلالات مانند افسردگی و استرس پس از ترک و عدم ارتقای مهارت‌های شخصی و مهارت‌های زندگی در فرد بهبودیافته، امکان بازگشت مجدد بسیار بالا خواهد رفت. به علاوه نیازهای بیمار در طول فرآیند درمان تغییر می‌کند و در روند مشاوره با روانشناس، دغدغه‌های جدیدی مشخص می‌شود. بنابراین گاهی لازم است با تغییر فرد، روند درمانی‌ او نیز تغییر کند واگر سرعت بهبودی بیمار رو به افزایش باشد، سرعت برنامه‌ هم نیازمند تغییر است. به همین خاطر بهترین مرکز ترک اعتیاد مرکزی است که در آن روند درمان بیمار در بازه‌های زمانی مشخص مثلا به صورت هفتگی مورد ارزیابی قرار گیرد. رفتار درمانی هم از خدماتی است که باید در یک مرکز ترک اعتیاد استاندارد و معتبر ارائه شود. به دلیل این‌که اعتیاد علاوه بر مشکلات جسمانی باعث ایجاد وابستگی روان‌شناختی نیز می‌شود و رفتار درمانی با اصلاح چهارچوب‌های ذهنی بیماران، کمک بسیاری به بهبود و ترک قطعی آنان خواهد کرد.

چگونه بهترین مرکز ترک اعتیاد را شناسایی کنیم؟

به صورت کلی وجه تمایز مراکز ترک اعتیاد در امکانات، خدمات، شیوه‌های درمان، تجربه‌ و تخصص پرسنل و … است و هر شخصی باید پس از جست‌وجو، بررسی، مقایسه، صحبت با مراجعه‌کنندگان قبلی و مشاوره با متخصصان این مراکز، مرکزی را انتخاب کند که به بهترین نحو پاسخگوی نیازها و متناسب با شرایطش باشد تا بهترین نتیجه یعنی درمان کامل و قطعی وابستگی به مواد مخدر برایش حاصل شود.

عکس 4

چرا کلینیک روزمهر؟

ما همواره به دنبال فراهم آوردن بالاترین سطح امکانات رفاهی و پزشکی برای مراجعان خود هستیم.

هتلینگ و امکانات رفاهی

در کلینیک تخصصی ترک اعتیاد روزمهر خدمات رفاهی، درمانی و هتلینگ را به صورت شبانه‌روزی به مراجعان و خانوده‌هایشان ارائه می‌دهیم تا فرایند درمان اعتیاد را در محیطی امن و توام با آرامش با موفقیت به انجام رسانند.

اورژانس و پذیرش شبانه‌روزی

با توجه به لزوم ارائه خدمات و تجهیزات بیمارستانی توسط مراکز معتبر ترک اعتیاد، در کلینیک روزمهر به عنوان یک مرکز دارای مجوز درمان سوء مصرف مواد مخدر، خدمات بستری و پذیرش بیماران اورژانسی اعتیاد و اعصاب و روان بصورت ۲۴ ساعته برای خانم‌ها و آقایان ارائه می‌گردد. ارائه این خدمات در سطح بالا به منظور نجات جان بیماران در مراحل حساسی مانند سم‌زدایی ضروری می‌باشد.

خدمات پیگیری پس از درمان

عکس 5

شرکت در جلسات هفتگی گروه درمانی، ویزیت ماهیانه روانپزشک و روانشناس، خانواده درمانی و …برای بیماران بهبود یافته از اعتیاد ضروری است. این جلسات با هدف رسیدن به درمان قطعی و بدون بازگشت وابستگی به مواد مخدر، پس از مرحله سم‌زدایی و ترخیص مراجعان از کلینیک تخصصی روزمهر به صورت دوره‌های منظم برگزار می‌شود. در این جلسات گام‌هایی در جهت بهبود مهارت‌های فردی و زندگی مراجعین خواهیم برداشت تا ضمن مقابله با وسوسه‌ها و محرک‌های بازگشت به مصرف مجدد، اعتماد به نفس لازم برای بازگشت به محیط کار و زندگی را نیز به دست آورند.

کادر درمانی متخصص و متبحر

در کلینیک تخصصی ترک اعتیاد روزمهر پزشک متخصص قلب، روانپزشک و روانشناس متخصص ترک اعتیاد و اعصاب و روان و کادر روان‌پرستار مجرب به صورت مستمر و همیشگی حضور دارند تا در صورت لزوم در هر ساعت از شبانه‌روز به ارائه خدمات به بیماران اقدام نمایند.

روش‌های درمانی نوین

ما برای درمان بیمارانمان از جدیدترین و به روزترین روش‌های درمانی بین‌المللی مانند شوک‌درمانی برای بیماران اعصاب و روان، سم زدایی بدن از مواد مخدر بدون عوارض و وابستگی و هم‌چنین روش‌های دارودرمانی به منظور کاهش درد و علائم خماری در ترک اعتیاد به مواد مخدر استفاده می‌کنیم. این روش‌ها متناسب با شرایط خاص جسمانی و روان‌شناختی هر بیمار و به صورت برنامه درمانی توسط متخصصین ترک اعتیاد تعیین می‌گردند.

خدمات بستری تفکیک شده

ارائه مجهزترین خدمات روانپزشکی و ترک اعتیاد به بیماران خانم و آقا در اتاق‌های VIP، عمومی و خصوصی کلینیک تخصصی روزمهر به منظور فراهم آوردن آرامش و اطمینان خاطر در مراجعانمان در مسیر دشوار درمان وابستگی به مواد مخدر انجام می‌گیرد.

برای طرح هر نوع سوال در مورد روش‌های درمانی مورد استفاده در کلنیک تحصصی ترک اعتیاد روزمهر با ما تماس بگیرید یا فرم تماس با ما را در وبسایت تکمیل کنید. متخصصان ترک اعتیاد مستقر در کلینیک روزمهر آماده‌ی ارائه خدمات مشاوره رایگان به بیماران عزیز و خانواده محترمشان هستند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x