واتس آپ کلینیک

ترک الکل با ایمپلنت نالتروکسان چگونه انجام می‌شود؟

بسیاری از افرادی که دارای سوء مصرف الکل هستند، پس از گذشت مدتی برای تکرار احساس لذت اولیه به مصرف دوزهای بیشتر الکل روی آورده و در نتیجه دچار وابستگی به مصرف این ماده روان‌گردان می‌شوند. فرد دارای اعتیاد به الکل، حتی در صورت آگاهی از عوارض منفی الکل بر بدن، به مصرف آن ادامه می‌دهند. حتی بسیاری از این بیماران چندین بار ترک کرده و دوباره دچار لغزش و بازگشت به اعتیاد شده‌اند. به دلیل وابستگی روان‌شناختی که الکل ایجاد می‌کند، معمولا ترک آن در دوزهای بالا توسط خود فرد امکان‌پذیر نیست و نیاز به مراجعه به بهترین مرکز ترک اعتیاد برای انجام فرایند ترک الکل با ایمپلنت نالتروکسان دارد. اگر به دنبال کسب اطلاعات جامع و دقیق در مورد این روش موثر در درمان وابستگی به مواد اعتیادآور مانند الکل هستید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. 

 

اعتیاد به الکل چه مشکلاتی برای بیمار به دنبال دارد؟

سوء مصرف الکل علائم و مشکلات جسمانی و روان‌شناختی فراوانی دارد و هر چه شدت اعتیاد بیشتر باشد، تاثیرات منفی این ماده روان‌گردان هم روی بدن بیشتر خواهد بود. برخی مشکلات ناشی از اعتیاد به الکل شامل موارد زیر است:

 • کاهش یا افزایش وزن
 • تهوع، استفراغ و ناراحتی معده
 • دوبینی و آسیب شنوایی
 • اختلال در صحبت کردن
 • کاهش قدرت ادراک و تصمیم‌گیری
 • عدم هماهنگی اعضای بدن و مشکل در راه رفتن
 • مشکلات خودکنترلی در بدن
 • فشار خون بالا، مشکلات قلبی و سکته مغزی
 • مشکلات کبدی
 • افزایش احتمال ابتلا به سرطان‌
 • ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن
 • عدم تمرکز و مشکلات حافظه
 • پرخاشگری و عدم کنترل خشم
 • اضطراب

 

روش‌های ترک الکل شامل چه مواردی است؟

روش‌های ترک الکل در کلینیک روانپزشکی و ترک اعتیاد روزمهر شامل مشاوره برای گرفتن شرح حال از بیمار، سم‌زدایی تدریجی و فوق سریع برای خروج کامل این ماده روان‌گردان از بدن، مشاوره و روان‌درمانی برای درمان اختلالات روان‌شناختی مرتبط با سوء مصرف الکل، و ترک الکل با داروهای ضد مخدر مانند ایمپلنت نالتروکسان است.

 

هدف از برگزاری جلسه مشاوره برای ترک الکل چیست؟

مهم‌ترین هدف از برگزاری جلسه مشاوره با بیمار برای درمان وابستگی به الکل که توسط روانشناس صورت می‌گیرد، گرفتن شرح حال و اطلاعات مربوط به نوع نوشیدنی الکلی مورد مصرف فرد، دوز مصرفی و مدت زمان مصرف است. هم‌چنین روانشناسان حاضر در کلینیک روانپزشکی و ترک اعتیاد روزمهر به شناسایی مشکلات و اختلالات احتمالی موثر در ابتلای فرد به سوء مصرف الکل نیز اقدام می‌کنند. این اطلاعات در کنار نتایج حاصل از معاینات پزشکی و آزمایشات اعتیاد و بررسی سلامت فرد، به پزشک و روانپزشک متخصص ترک اعتیاد به تعیین بهترین و مناسب‌ترین روش درمان برای بیمار کمک می‌کند.

سم‌زدایی تدریجی و فوق سریع برای ترک الکل چگونه انجام می‌شود؟

روش‌های سم‌زدایی به منظور خروج کامل الکل از بدن بیمار شامل سم‌زدایی تدریجی و فوق سریع است که با توجه به شرایط جسمانی، روان‌شناختی و شرایط اعتیاد بیماران، روش مناسب برای هر فرد توسط پزشک و روانپزشک متخصص ترک اعتیاد مشخص شده و در قالب برنامه درمانی انجام می‌شود. در کلینیک روانپزشکی و ترک اعتیاد روزمهر برای بیشتر مراجعین درمان وابستگی به الکل، از روش سم‌زدایی تدریجی استفاده می‌شود تا بدن فرد فرصت مواجهه و درمان وابستگی روان‌شناختی به مصرف الکل را پیدا کند و احتمال موفقیت در درمان همیشگی افزایش یابد.

 

روش‌های روان‌درمانی برای ترک الکل به چه منظور انجام می‌شوند؟

به دلیل وابستگی بالای روان‌شناختی حاصل از سوء مصرف الکل برای بیمار، در فرایند درمان وابستگی به مصرف الکل لازم است تا از روش‌های روان‌درمانی مانند مشاوره فردی، گروه درمانی، خانواده درمانی و درمان رفتاری شناختی یا CBT نیز در مسیر ترک الکل استفاده شود تا در صورتی که بیمار علاوه بر اعتیاد، به اختلالات روان‌شناختی نیز دچار است، این مشکلات نیز شناسایی شده و تحت درمان مناسب قرار بگیرند. روانشناسان حاضر در کلینکیک روانپزشکی و ترک اعتیاد روزمهر از کارآمدترین و به‌روزترین روش‌های روان‌درمانی برای درمان مشکلاتی مانند کمبود عزت نفس، اضطراب، اختلال دوقطبی و … استفاده می‌کنند.

 

منظور از ترک الکل با ایمپلنت نالتروکسان چیست؟

نالتروکسان یکی از داروهای ضد مخدر است و تاثیر مثبت آن بر ترک اعتیاد توسط سازمان غذا و داروی آمریکا FDA تایید شده است. این دارو با مسدود کردن گیرنده‌های مواد اعتیادآور مانند الکل روی مغز، باعث می‌شود بیمار در صورت مصرف الکل، حالت سرخوشی و لذت را تجربه نکند و به همین دلیل تمایلی برای مصرف مجدد نخواهد داشت.

در کلینیک ترک اعتیاد روزمهر به منظور درمان وابستگی به الکل، یکی از جدیدترین روش‌های روز دنیا یعنی کاشت داروی نالتروکسان به مراجعین ارائه می‌شود که تاثیر قابل توجهی در جلوگیری از بازگشت و عود اعتیاد به کلیه‌ی مواد مخدر، محرک و روان‌گردان از جمله الکل دارد و ترک اعتیاد همیشگی را تضمین می‌کند.

 

ترک الکل با ایمپلنت نالتروکسان چگونه انجام می‌شود؟

در روش ایمپلنت نالتروکسان، جراح با انجام یک جراحی سرپایی و تحت بی‌حسی موضعی در دیواره تحتانی شکم، کاشت نالتروکسان را در بدن بیمار انجام می‌دهد. پزشک جراح به منظور کاشت ایمپلنت، یک برش کوچک در پایین شکم بیمار در مقابل استخوان لگن ایجاد می‌کند و البته این زخم در پایان جراحی با چند بخیه بسته می‌شود. بنابراین پس از ایمپلنت، داروی نالتروکسان با توجه به دوز مورد استفاده به تدریج طی سه تا شش ماه در بدن بیمار آزاد می‌شود. در واقع، ماندگاری این روش بیش از ۶ ماه است و فرد تا مدت‌ها پس از سم‌زدایی و ترخیص از کلینیک ترک اعتیاد تمایلی به مصرف مواد اعتیادآور پیدا نخواهد کرد. البته توصیه پزشکان متخصص ترک اعتیاد این است که شش ماه پس از جایگذاری اولین ایمپلنت، ایمپلنت دوم نیز در بدن بیمار قرار داده شود.

 

آیا ترک الکل با ایمپلنت نالتروکسان موجب درمان همیشگی خواهد شد؟

مهم‌ترین چالش بیماران مبتلا به اعتیاد پس از سم‌زدایی و بهبودی، عود و بازگشت مجدد به مصرف مواد است. دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است فرد بیمار پس از ترخیص از کلینیک مجددا  مصرف مواد اعتیادآور را شروع کند. دلایلی مانند وابستگی‌های روان‌شناختی مخصوصا در مورد الکل، استرس‌ها و فشارهای ناشی از بازگشت به جامعه، مشکلات خانوادگی، محرک‌های محیطی، وسوسه دوستان، عود مشکلات روان‌شناختی مانند اضطراب و بسیاری دلایل دیگر وجود دارد که ممکن است فرد را تا مدت‌ها پس از ترک مواد اعتیادآور مانند الکل به مصرف مجدد آن سوق دهند. اما با استفاده از روش ایمپلنت نالتروکسان در بدن تمایل فرد به مصرف مجدد مواد اعتیادآور تا میزان بسیار زیادی کاهش می‌یابد و این روش می‌تواند تضمینی برای جلوگیری از عود اعتیاد در بیماران باشد.

البته توجه به این نکته ضروری است که نالتروکسان یک داروی مکمل در فرایند ترک مواد اعتیادآور مانند الکل است و تنها زمانی باید مورد استفاده قرار گیرد که فرایند سم‌زدایی الکل در بدن بیمار با موفقیت به پایان رسیده باشد. هم‌چنین لازم است تا بیماران در کنار کاشت نالتروکسان از دیگر برنامه‌های موثر در ترک قطعی و همیشگی الکل مانند مشاوره و روان‌درمانی توسط روانشناس و ویزیت روانپزشک نیز بهره‌مند شوند تا کلیه‌ی جنبه‌های موثر در ابتلای فرد به اعتیاد شناسایی و کنترل گردد.

 

ترک الکل با ایمپلنت نالتروکسان در کلینیک روزمهر چگونه انجام می‌شود؟

کلینیک روانپزشکی و ترک اعتیاد روزمهر از معدود مراکزی است که خدمات ایمپلنت نالتروکسان را به بیماران ارائه می‌دهد. در این کلینیک شبانه‌روزی، پس از انجام آزمایشات لازم در مورد انجام موفق مرحله سم‌زدایی مواد اعتیادآور مانند الکل از بدن بیمار، داروی نالتروکسان توسط پزشک متخصص ترک اعتیاد تجویز شده و ایمپلنت نالتروکسان توسط جراح زیبایی انجام می‌پذیرد. در فرایند جراحی از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود و بیماران به هیچ عنوان مشکلاتی مانند بی‌هوشی، احساس درد و یا جای زخم ناشی از عمل کاشت نالتروکسان را تجربه نخواهد کرد.

 

سخن نهایی

با توجه به جدید بودن فرایند ترک الکل با ایمپلنت نالتروکسان ممکن است بسیاری از شما عزیزان در مورد نحوه انجام این نوع درمان و تاثیرات آن بر درمان قطعی و همیشگی الکل پرسش‌های بیشتری داشته باشید. برای پاسخ پرسش‌هایتان در مورد شرایط و چگونگی انجام ایمپلنت نالتروکسان در کلینیک روانپزشکی و ترک اعتیاد روزمهر می‌توانید با شماره‌ 880694450- 021 با ما تماس بگیرید. مشاوران مجرب کلینیک آماده ارائه خدمات مشاوره رایگان در این زمینه و سایر خدمات روانپزشکی و ترک اعتیاد هستند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x